O mnie - mgr Małgorzata Krukowska - dietetyk medyczny

Dietetyk medyczny

Absolwentka Wydziału Nauki o Zdrowiu Akademii Medycznej w Warszawie (Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego), specjalność Dietetyka, oraz magisterskich studiów na kierunku Zdrowie Publiczne, jak również podyplomowych studiów w Instytucie Żywności i Żywienia. Stale poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach dotyczących problematyki otyłości i innych chorób dietozależnych. Od kilkunastu lat szuka nowatorskich rozwiązań, sposobów, by zaszczepić w ludziach chęć zadbania o swój sposób odżywiania. Własny gabinet dietetyczny prowadzi od marca 2008 roku.

Zajmuje się indywidualną edukacją żywieniową, układa diety, jak również prowadzi szkolenia i wykłady. Jako ekspert uczestniczy w programach telewizyjnych i radiowych. Kilkukrotnie była gościem programu „Dzień Dobry TVN”, „Kawa czy Herbata” i „Dzień Dobry Polsko” w TVP1 oraz „Pytanie na Śniadanie” w TVP2, występowała również w „Wiadomościach” w TVP1, TVN24, Superstacji, TV BIZNES, TVPINFO, TVPWarszawa, nsport oraz programach „Jem i Chudnę” i „Zdrowie na Widelcu“ w Polsat Cafe. Jej głos często można usłyszeć w stacjach radiowych (Jedynka, Trójka, Radio Kolor, Eska Rock, Antyradio i inne). Pisze artykuły o tematyce zdrowotnej i żywieniowej, które publikowane są w prasie i na stronach internetowych.

Swoją pracę opiera o rzetelną wiedzę i ponad 12-letnie doświadczenie zawodowe (tysiące przyjętych pacjentów..). Zajmuje się głównie odchudzaniem, ale też dietetycznym leczeniem chorób metabolicznych. Pomaga osobom mającym problemy z niedowagą, aktywnie uprawiającym sport, wszystkim, którzy chcą poprawić swoją jakość życia poprzez prawidłowe odżywanie. Indywidualnie dopasowuje formę spotkania z pacjentem, rodzaj diety, w zależności od potrzeb zdrowotnych i stylu życia każdego, co gwarantuje skuteczność terapii.Dzięki dużemu poczuciu empatii, doskonale rozumie konflikty, z jakimi mogą się borykać osoby z nadwagą, otyłością oraz innymi problemami zdrowotnymi, stara się je rozwiązywać wspólnie z pacjentami, równocześnie motywując ich do pracy nad sobą. Jest osobą o łagodnym usposobieniu, wyrozumiałą i delikatną, pomoc innym sprawia jej dużą radość. 

Jej pasją jest sport; taniec i fitness. Jest instruktorką fitness aerobic, ukończyła też kurs na trenera personalnego, może więc pomóc w dobraniu odpowiedniej aktywności fizycznej i planu treningowego. W domu najczęściej jest w kuchni, gdzie testuje przepisy na zdrowe i smaczne potrawy do diet indywidualnych. W wolnym czasie tańczy salsę, biega i ćwiczy Pilates.

Opinie pacjentów:

Wizyta spełniła moje oczekiwania w 100%. Dzięki spotkaniom i przekazywanej wiedzy przez P. Małgosię, możliwości pomiaru zawartości wody, tkanki mięśniowej w moim ciele, miałam siłę zarówno do stosowania diety, jak i do ćwiczenia. Co najważniejsze  dzięki mobilizacji Pani Małgosi udało mi się zrzucić zbędne kilogramy, a dzięki rozpisanej diecie (krok po kroku) czuję się naprawdę świetnie. Oczywiście, że bym poleciła (już zresztą polecałam P. Małgosię parę razy wśród swoich znajomych).

„w przeciągu niespełna 4 miesięcy udało mi się osiągnąć wagę, o której marzyłamJ. Obecnie waga utrzymuje się na poziomie, który mnie zadowala – brak efektu jo-jo.“

I. S.

„bardzo sympatyczna i profesjonalna obsługa, szybki kontakt mailowy“

M.P.

„Moje diety są przepyszne, czuję się najedzona i zdrowa, Są bardzo łatwe do przygotowania, bo poprosiłam o dietę dla niegotującej i zapracowanej. Utrzymanie diety nie jest trudne, bo spadek wagi bardzo motywuje. Nie należę do osób z bardzo silną wolą, ale ta dieta jest tak pyszna, ciągle coś jem!, efekty są widoczne bardzo szybko i długo, więc utrzymanie diety jest łatwe!

Jestem strasznie zadowolona! Czuję się jak inna, lepsza ja, po raz pierwszy od 15 lat ważę mniej niż 60 kilo, jestem zdrowa i szczęśliwa, wszyscy mówią, że wyglądam pięknie, i ja to wiem, czuję się taka i wiem, że tak wyglądam, najważniejsze, że jestem zdrowa, wyglądam świetnie, a odżywiam się tak, że wszyscy mi zazdroszczą, że wiem co jeść, jakie produkty wybierać, że dbam o zdrowie i to mi tak super wychodzi- wszyscy znajomi też chcą brać ze mnie taki zdrowy przykład. To bardzo miłe, że w pracy wreszcie przestali jeść fast food motywowani moim przykładem- teraz wszyscy podjadają owoce i jogurty!”

Hania z Siedlec

 „Wizyta u dietetyka spełniła moje wszystkie oczekiwania. Można powiedzieć,  że był to strzał w dziesiątkę. W krótkim czasie osiągnąłem zamierzony cel.  Z czystym sumieniem i bez wahania poleciłbym i polecam taką wizytę. Jest to znakomity przykład dobrze zainwestowanych pieniędzy”. Osiągnąłem zamierzony cel. Czuję się dobrze, niektóre dolegliwości zdrowotne ustąpiły, poprawiła się odporność organizmu. Cóż chcieć więcej...”

 

Olaf z Warszawy

„Wizyta spełniła moje oczekiwania (menu jest ułożone pod pacjenta to jest bardzo ważne), znajomi sami chcą namiary“

Dorota z Warszawy

 „Wizyta w pełni spełniła moje oczekiwania i bez wątpienia poleciłabym tego dietetyka innym osobom. Dieta została ułożona pod kątem moich preferencji kulinarnych i smakowych. Przygotowanie posiłków nie pochłaniało wiele czasu, a ich ilość (5 w ciągu dnia) była wystarczająca i nie odczuwałam głodu podczas stosowania diety.”

M.P.

 „Wizyty spełniły moje oczekiwania. Jestem zadowolona z możliwości konsultacji z fachowcem, który dostosowuje plan działania do osoby. Poleciłabym bez żadnych wątpliwości każdemu, kto w rozsądny sposób chce zadbać o racjonalne odżywanie się dostosowane do indywidualnych potrzeb i specyfik. Cenna jest dodatkowa możliwość uzyskania wskazówek także drogą on-line, w razie ewentualnych wątpliwości.

Dieta jest adekwatna do celu, moich możliwości i co szczególnie istotne – wymagań zdrowotnych. Momentami dieta nie jest łatwa, ale jest to bardziej kwestia dawnych nawyków i momentami bardzo zmiennego trybu codziennych działań, kiedy wyzwaniem staje się utrzymanie systematyki odżywiania i odpowiedniego składu diety oraz aktywności fizycznej.”

Jola z Warszawy

Wizyty u dietetyka spełniły moje oczekiwania, nie spodziewałam się aż takiego efektu. Jak najbardziej jestem zadowolona z diety jaką otrzymałam i ogólnej współpracy z Panią dietetyk. Polecam każdemu.

Rodzaje potraw były trafione w mój gust i upodobania żywieniowe co sprawiło, że dieta była naprawdę smaczna. W początkowej fazie diety, głód trochę dokuczał, ale już po ok. 1,5 tygodnia ten problem zniknął. Jedyną i właściwie najtrudniejszą rzeczą było częste gotowanie, ale czego się nie robi dla chudszej sylwetki :)“

E.M.